SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? - SEO Rehberi

SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? - SEO Rehberi

"SEO nedir ve nasıl yapılır?" sorusunu sormaya başladıysanız ve bu alanda sitenize seo yapmak yada kendinizi geliştirmek istiyorsanız uzun bir yolculuğa hazır olmalısınız. Sizin için hazırlamış olduğum bu yazıda aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalıştım.

SEO Nedir?

Sıklıkla duymaya başladığımız SEO terimini bilmeyenler için akıllara SEO nedir? sorusu gelmektedir. SEO, "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harflerinden oluşmakta ve Türkçe karşılığı "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamını taşımaktadır.

Arama motorları (Google, Yandex, Bing vb.), sahip oldukları yapay zeka teknolojileri ile web sitelerini belirli kriterler (Algoritmalar) doğrultusunda arama yapan kullanıcılara listelerler. Bunun amacı en iyi ve en alakalı sonucu kullanıcıya sunmaktır. Bu sebeple web sitesinin bulunabilirlik performansını arttırmaya, SEO çalışması denir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO nedir? sorumuzun yanıtını bulduysak gelin şimdi SEO nasıl yapılır? sorumuzun cevabına bakalım. Arama motorları belirli zaman aralıkları ile web sitelerini tarar ve belirlemiş oldukları algoritmalar sayesinde bu siteleri sıralar.

# Devamı Hazırlanıyor...

Bu sıralamada iyi yerlerde konumlanmak için öncelikle kendimize bir hedef daha sonra strateji belirlemeliyiz.

SEO Çalışmasında Hedef Belirleme

Profesyonel SEO çalışmasına başlamadan önce doğru hedefi belirlemek sitenizin seo performansı ve sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için en doğru yol olacaktır.

Peki nedir bu seo hedefi belirleme;

SEO Stratejisi Nedir? Nasıl Belirlemeliyim?

Doğru kurgulanmış SEO stratejisi her zaman meyvesini verir. SEO stratejisi, arama motorlarındaki konumlarını en iyi hale getirmek için uygulanan adımlar dizesidir. Bu adımlar hedefi belirleme, araştırma, özetleme ve uygulamadır. 

WhatsApp'tan Mesaj Gönderin